serwis informacyjno edukacyjne

DZIAŁANIA W 2011 R.

Konferencja pt. „BEZPIECZNA PRACA ZA GRANICĄ”

30 marca 2011 r. w Warszawie odbyła się konferencja pt. „Bezpieczna praca za granicą”. W konferencji udział wzięli przedstawiciele Wojewódzkich, Powiatowych i Miejskich Urzędów Pracy z całej Polski. Prelegentami konferencji byli eksperci z ITAKI, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Jobcenter Plus i organizacji East European Advice Center z Wielkiej Brytanii, Ambasady Niemiec, Polskiego Forum HR oraz Komendy Głównej Policji.

Program konferencji do pobrania »

Przeczytaj relację z konferencji »

Strona internetowa kampanii bezpiecznapraca.eu

W ramach akcji „Bezpieczna praca” została przebudowana strona internetowa obsługiwana przez ITAKĘ. Na stronie znajdują się porady dla wyjeżdżających do pracy za granicę, a także dla tych, którzy znaleźli się za granicą i potrzebują pomocy.

Broszura edukacyjna

Eksperci ITAKI we współpracy z Polskim Forum HR przygotowali broszurę na temat bezpiecznej pracy, która zawiera porady dla poszukujących pracy oraz informacje prawne dla pracowników tymczasowych i sezonowych.

Broszura do pobrania »

Infolinia 22 654 70 70

Osoby planujące wyjazd do pracy za granicę oraz te, które znajdują się poza granicami kraju i potrzebują pomocy uzyskają pomoc pod całodobową linią 22 654 70 70. Eksperci ITAKI, w zależności od problemów osoby dzwoniącej, postarają się pomóc lub podać kontakt do instytucji, która może udzielić skutecznej pomocy.

PARTNERZY KAMPANII

Patronat honorowy

Partnerzy

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Policja
Ambasada Wielkiej Brytanii

Partner merytoryczny

Partner medialny


Kampanię wspierają

  
  

Kampanię w internecie sfinansowano ze środków MSWiA w ramach realizacji Krajowego Planu działań Przeciwko Handlowi Ludźmi.