serwis informacyjno edukacyjne

Nie daj się oszukać, przygotuj się do wyjazdu

Ruszyła kolejna odsłona kampanii społecznej Bezpieczna Praca, organizowanej przez Fundację ITAKA.

Cel akcji: uświadomienie potencjalnych zagrożeń wiążących się z wyjazdem do pracy za granicę i wskazanie sposobów zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom

Grupa docelowa: osoby wyjeżdżające do pracy za granicę oraz ich rodzina i bliscy

Czas trwania: 16 kwietnia – 14 maja 2012 r.

Działania w ramach kampanii:

 • Bezpłatne szkolenie internetowe

  Specjaliści ITAKI we współpracy z EURES opracowali szkolenie internetowe, przygotowujące do wyjazdu do pracy za granicę. Szkolenie zawiera 7 lekcji, m.in. Jaką pracę chcesz wykonywać? Do którego kraju chcesz wyjechać? Przygotowania do wyjazdu i bezpieczeństwo na miejscu. Szkolenie dostępne jest bezpłatnie na stronie bezpiecznapraca.eu dla wszystkich zainteresowanych.

  Przejdź do szkolenia

 • Broszura

  Na stronie bezpiecznapraca.eu dostępna jest do pobrania broszura informacyjna, zawierająca szczegółowe informacje dla osób wyjeżdżających do pracy za granicę. Można z niej dowiedzieć się gdzie szukać informacji o konkretnych państwach i obowiązujących w nich przepisach, co wziąć pod uwagę przygotowując się do wyjazdu, jakich błędów unikać i jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.

  Pobierz broszurę

 • Poradnik on-line

  Jednym z elementów akcji jest dostępny on-line poradnik składający się z pięciu części: Przygotuj się do wyjazdu, Tych błędów unikaj, Sprawdź czy to zrobiłeś, Niezbędnik, Przydatne linki.

  Przejdź do poradnika

 • Facebook

  Przez cały czas trwania kampanii będzie prowadzona akcja informacyjna na fan page’u ITAKI na facebooku. Oprócz porad dla osób wyjeżdżających do pracy za granicę znajdą się tam konkursy, ankiety i historie osób zaginionych za granicą.

  Przejdź do profilu