serwis informacyjno edukacyjne

NIEZBĘDNIK

to zbiór numerów telefonów, adresów i innych kontaktów, które mogą być Ci bardzo potrzebne, gdy wyjedziesz za granicę.

Wydrukuj NIEZBĘDNIK i wpisz w puste pola informacje dotyczące kraju, do którego wyjeżdżasz.

Zawsze noś niezbędnik przy sobie. To tylko jedna kartka, a może być bardzo przydatna w razie problemów.

Pobierz NIEZBĘDNIK (dokument w PDF)

Jak wypełnić NIEZBĘDNIK?

Numery telefonu do rodziny

Wpisz numery telefonów stacjonarnego i komórkowego do kilku członków rodziny. Teraz może Ci się wydawać, że znasz numery na pamięć, ale w razie kłopotów, pod wpływem stresu, bez dostępu do telefonu komórkowego, możesz nie pamiętać numeru do nikogo. Pamiętaj by zanotować numery tych członków rodziny, którzy w razie czego będą wiedzieli co robić i kogo zawiadomić.

Adres i numer telefonu do konsulatu/ambasady polskiej na miejscu

Aby uzyskać aktualne dane skorzystaj z wyszukiwarki.

Numer telefonu do pośrednika

Koniecznie zapisz numer telefonu i adres e-mail do pośrednika, który wysyła Cię do pracy. W razie problemów z pracodawcą natychmiast się z nim skontaktuj. Sprawdź czy pośrednik prowadzi 24h linię obsługi klienta lub czy oferuje inną formę kontaktu poza standardowymi godzinami pracy.

Kontakt do miejsca pracy

Zapisz dokładną nazwę pracodawcy, adres siedziby, adres e-mail, numer telefonu. Najlepiej byłoby, gdybyś znał imię i nazwisko konkretnej osoby i jej numer telefonu. W razie trafienia do innego miejsca, niż obiecano, możesz się z nim skontaktować.

Poland Direct

Możesz zadzwonić z zagranicy do Polski na koszt odbiorcy. Sprawdź numery dostępowe w poszczególnych krajach i zapisz ten, który działa w państwie, do którego jedziesz. Numery sprawdzisz tu.
Wpisz własne kontakty, które uznasz za przydatne